Gå till innehåll
Svenska Badmintonförbundet
Svenska Badmintonförbundet

Kontakta oss

Förbundskansli


Telefon
Kansliets växel: 08-699 60 22


E-post
Allmänna frågor: info@badminton.nu



Postadress
Badminton Sweden
Box 11016
100 61 Stockholm


Leveransadress för paket
Östgötagatan 98 D
116 64 Stockholm

Ekonomi
Bankgiro 631-0304
Plusgiro 3 94 91 - 6
Swish 123 199 83 68


Besöksadress

Idrottens Hus

Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm


Organisationsnummer
817601-1495



Fakturor mailas till

lev.badminton.327128@arkivplats.se





Åsa Strindlund
Förbundschef
070-960 63 93
asa.strindlund@badminton.nu

Johan Pellas
Kommunikationsansvarig
070-531 21 10
johan.pellas@badminton.nu

Claes Johansson
Förenings- och distriktsutvecklare (sjukskriven deltid)
070-768 27 40
claes.johansson@badminton.nu

Mia Thorsélius
Tävlings- och serieansvarig
073-984 15 88
mia.thorselius@badminton.nu

Per-Henrik Croona
Sportchef
070-785 1807
per-henrik.croona@badminton.nu

Amanda Högström
Förbundskapten
076-217 75 76
amanda.hogstrom@badminton.nu

Henri Hurskainen
Assisterande förbundskapten
070-495 9650
henri.hurskainen@badminton.nu

Emelie Fabbeke
Förbundskapten Ungdom. U15, U17, U19 (deltid)
070-894 3593
emelie.fabbeke@badminton.nu

Hannes Andersson
Utbildning (deltid)
073-807 30 54
hannes.andersson@badminton.nu

Oscar Fahlström
Återstartskonsulent
073-994 7486
oscar.fahlstrom@badminton.nu

Thomas Csiffary (f.n. föräldraledig)
Projektledare barn och ungdomsidrott
076-310 07 62
thomas.csiffary@badminton.nu



Publicerad: 2022-12-20

Senast uppdaterad: 2023-03-31

Sponsorer