Gå till innehåll
Svenska Badmintonförbundet
Svenska Badmintonförbundet

Last call: sista anmälningsdatum 16 januari för klubbresa SM i Göteborg 2-4 februari

Badmintonvänner i hela Sverige! Det har varit ett extremt stort intresse från våra föreningar att vara med på vår klubbresa till SM i Göteborg. Till dags dato är det 16 föreningar och närmare 900 biljetter(!) preliminärbokade.

Det är först och främst föreningar från Västsverige som har anmält stora grupper, men även ett par föreningar från övriga delar av landet, och då främst föreningar som vill komma till Göteborg och SM för att stötta sina deltagande spelare.

Ett sista anrop till de som är intresserade men ännu inte bestämt sig:
Än finns chansen att bli en del av SM-festen då anmälan är öppen fram till 16 januari.
Läs mer och ansök här Word, 116.1 kB..

Vid frågor eller funderingar, kontakta Claes, vår förenings- och distriktsutvecklare, på tel 0707-682740 eller claes.johansson@badminton.nu.

Välkommen med er ansökan!

Publicerad: 2024-01-10

Senast uppdaterad: 2024-01-10

Sponsorer